Reklama
Reklama

Wielkopolska wśród województw z najtańszym paliwem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Zestawienie przygotował serwis e-petrol.pl.

Z danych portalu wynika, że w połowie lutego posiadacze aut napędzanych olejem napędowym mają powody do zadowolenia. Diesel potaniał o kilkadziesiąt groszy w ostatnich dniach i średnio za litr płacimy obecnie w kraju 7,45 zł. Tak niską cenę można było zobaczyć na stacjach paliw w sierpniu ubiegłego roku.

Nieco gorzej mają kierowcy aut z silnikiem benzynowych - cena benzyny w ostatnich dniach spadła zaledwie o grosz, ale i tak jest niższa niż diesel i średnio w kraju wynosi 6,67 zł za litr. LPG natomiast podrożało o grosz i średnia cena to obecnie 3,24 zł za litr.

Gdzie jest najtaniej? Z raportu e-petrol.pl wynika, że w trzech województwach: łódzkim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim. - W pierwszym z nich najmniej płaci się za zakup litra benzyny 95-oktanowej - 6,60 zł, w drugim za tę samą ilość oleju napędowego - 7,35 zł/l, a w trzecim za autogaz - 3,17 zł - czytamy w raporcie. Na przeciwnym biegunie jest Dolny Śląsk, gdzie ceny są najwyższe i wynoszą 6,74 zł/l Pb95, 7,53 zł/l diesla i 3,32 zł/l autogazu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
32.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro