Reklama

Automaty paczkowe znikają z poznańskich ulic. Teraz po mieście będzie jeździło więcej kurierów

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Może ich jeździć nawet o pół tysiąca więcej.

O sprawie już nie raz pisaliśmy na łamach epoznan.pl. Wiadomo, że z centrum Poznania znikną paczkomaty InPost i inne automaty. Sytuacja dotyczy centrum miasta oraz Sołacza, czy Jeżyc. Sprawą zajął się Miejski Konserwator Zabytków. Nałożył też kary - jak ustaliło Radio Poznań w wysokości 107 tysięcy złotych na InPost i 37 tysięcy złotych na Allegro. Firmy od tych decyzji się odwołały. Zdemontowane automaty mają być modernizowane. Sprawa dotyczy ponad czterdziestu sztuk.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak informuje dziś Radio Poznań, ruszył demontaż automatów. Oznacza to między innymi, że teraz po mieście będzie jeździło więcej kurierów.

"Zwiększy się średnia odległość od Paczkomatu z 300 metrów obecnie do 1000 metrów i dla miasta Poznań będzie to wiązało się z koniecznością zagospodarowania dodatkowych prawie pół tysiąca nowych samochodów kurierskich, które oczywiście muszą zastąpić nasze urządzenia, dlatego, że jeden Paczkomat zastępuje około 12 tradycyjnych samochodów kurierskich
" - powiedział dziennikarzom rzecznik prasowy InPostu, Wojciech Kądziołka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro