Reklama

Nietypowe Walentynki na Moście Jordana. "To wyraz tęsknoty"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

To już kolejna taka akcja w tym miejscu.

14 lutego obchodzimy Dzień Świętego Walentego, czyli popularne Walentynki. Po święcie zakochanych, jak co roku zapewne więcej kłódek pojawi się na moście Biskupa Jordana. To sposób zakochanych na okazywanie sobie uczuć. Nie są to pamiątki dla potomnych, a dowody miłości. Zapięcie kłódki na moście i wrzucenie kluczyka do rzeki ma parze zapewnić wzajemną miłość aż po grób. Ale to nie jedyne symbole, które dziś pojawią się na moście Biskupa Jordana w Poznaniu.

Osoby, które z różnych przyczyn czują się alienowane, spotkają się we wtorek w tym miejscu, by zawiesić na moście papierowe, walentynkowe serduszko, które wyraża nie tylko miłość, ale też sprzeciw wobec alienacji. To już w Poznaniu tradycja.

"Z okazji Walentynek planujemy ponownie, na Moście Jordana, przeprowadzić akcję społeczną uświadamiającą o problemie alienacji rodzicielskiej. Na Moście zawiesimy serduszka z wyrazami tęsknoty za dziećmi, którymi nie możemy się opiekować i ich wychowywać. Często też nie mamy z nimi żadnego kontaktu
" - informują organizatorzy ze Stowarzyszenia Nasze Dzieci - Razem Przeciw Alienacji w Rodzinie.

Akcja zapowiedziana została na dzisiejsze popołudnie - między godziną 16:00 i 17:00, ale serduszka będą w tym miejscu wisieć do niedzieli, 19 lutego. Organizatorzy zapowiedzieli, że powieszą też banery, informujące o problemie.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro