Reklama
Reklama

Ogrzewasz mieszkanie gazem? Możesz ubiegać się o zwrot VAT

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Wnioski już można składać.

- O refundację mogą ubiegać się osoby, które używają gazu do ogrzewania domu lub mieszkania, ich źródło ciepła zostało zgłoszone w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz nie zalegają z płatnością rachunków. Określono także progi dochodowe - informują urzędnicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

O jakie progi dochodowe chodzi? Zwrot mogą otrzymać osoby, których przeciętny dochód miesięczny nie przekracza 2100 złotych na osobę (gospodarstwo jednoosobowe) lub 1500 złotych na osobę (gospodarstwo wieloosobowe). - O refundację nie mogą ubiegać się osoby, które używają gazu jedynie do podgrzewania wody i przygotowywania posiłków lub wykorzystują do ogrzewania gaz LPG.

Osoby, którym zwrot się należy, poza wnioskiem muszą też złożyć fakturę za gaz, dowód zapłaty i oświadczenie o dochodach. Dokumenty składa się w Poznańskim Centrum Świadczeń. Można to zrobić osobiście po wcześniejszej rezerwacji wizyty, a także przez skrzynkę ePUAP PCŚ. - Można je również składać pocztą tradycyjną na adres PCŚ: ul. Wszystkich Świętych 1; 61-843 Poznań.

W Poznaniu spodziewane jest złożenie od 5 do 10 tysięcy wniosków o zwrot VAT za gaz. W całej Polsce z takiego rozwiązania ma skorzystać około 300 tysięcy gospodarstw domowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
62.80 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro