Reklama

Plądrował otwarte samochody. Chciał okraść "dostawczaka", gdy speszył się na widok policjanta w cywilu

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Vladvictoria/pixabay.com
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Vladvictoria/pixabay.com

Policjant w Obornikach po służbie zatrzymał złodzieja.

Mężczyzna zachowywał się podejrzanie, podchodził do samochodów, najpierw zaglądał przez szybę, a potem łapał za klamkę. Jego zachowanie zaobserwował policjant będący już po służbie. Mundurowy od razu uznał, że zachowanie mężczyzny jest co najmniej dziwne, więc podszedł do niego. Mężczyzna speszył się i zaczął nerwowo reagować. Policjant po służbie ujął złodzieja i zadzwonił po kolegów policjantów. Na miejsce przybył patrol policyjny.

W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili, że nie był to jego jednorazowy wyczyn. Policjanci ustalili, że 21-latek od początku lutego dokonał 7 kradzieży m. in. dokumentów, portfela, telefonu, kurtki, kart płatniczych, nawigacji samochodowej z otwartych samochodów na terenie gminy Obornik oraz gminy Rogoźno - podaje policja w Obornikach.

21-latek usłyszał siedem zarzutów kradzieży mienia. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sąd zadecydował o jego areszcie. Policjanci dodają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

Tym samym policja apeluje do kierowców o to, aby nie zostawiali swoich samochodów otwartych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro