Reklama

ZKZL ma "mieszkania do remontu". Kto może je wynająć i za ile?

fot. ZKZL Poznań
fot. ZKZL Poznań

Pierwsza edycja programu w tym roku.

Tym razem poznaniacy mogą wynająć jedno z 31 mieszkań do remontu. - Do dyspozycji są zarówno małe mieszkania: jedno i dwupokojowe, jak również duże mieszkania: trzy, cztero, pięcio i aż sześciopokojowe. Powierzchnia mieszkań jest jeszcze bardziej zróżnicowana niż w ubiegłorocznych edycjach. Najmniejszy lokal ma 20 metrów kwadratowych a największy aż 189 metrów. Duże zróżnicowanie lokali to odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy w ostatnich edycjach byli zainteresowani również dużymi mieszkaniami, w których mogą zamieszkać rodziny wielodzietne - podaje Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.

W pierwszej tegorocznej edycji do wzięcia są lokale m.in. przy ulicach Ratajczaka, Dąbrowskiego, Wawrzyniaka czy na Placu Wolności. Kto może skorzystać z oferty? - Program "Mieszkanie do remontu" dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku na mieszkanie lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne - dodaje.

Wynajmujący ma maksymalnie pół roku na to, by wyremontować mieszkanie. W okresie remontu nie płaci czynszu, a po przeprowadzeniu prac podpisuje umowę najmu na czas nieokreślony. Wszystkie szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.94 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro