Reklama

Dziecko pozostawione w oknie życia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay.com/christianabella
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay.com/christianabella

W Gnieźnie.

Jak podaje gniezno24.com, siostry szarytki prowadzące przedszkole przy ulicy Lecha w Gnieźnie, znalazły w poniedziałek rano dziecko pozostawione w "Oknie Życia" znajdującym się na terenie obiektu. Wiadomo już, że dziecko to chłopiec, który ma około miesiąc. Płakał, gdy znalazły go siostry, ale był zadbany. Na miejsce wezwano pogotowie, które przebadało chłopca i zabrało go na obserwację do szpitala.

Tradycyjnie, o sprawie powiadamia się także policję. Nie jednak po to, by wyciągać konsekwencje wobec matki, która zdecydowała się na oddanie swojego dziecka. "Okno Życia" właśnie po to jest - by anonimowo oddać dziecko, któremu kobieta nie może zapewnić opieki. Policja jednak uruchamia swoje niezbędne procedury - mama dziecka ma teraz sześć tygodni, by ewentualnie zmienić swoją decyzję,

Siostra Małgorzata Morkowska w rozmowie z lokalnym portalem przyznała, że siostry chylą czoło przed mamą, która zdecydowała się na taki krok będąc w trudnej sytuacji.

Jest to drugi raz, gdy w gnieźnieńskim oknie życia odnaleziono dziecko. Także chłopca znaleziono tu po roku od uruchomienia tego miejsca - w sierpniu 2013 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro