Reklama
Reklama

Ogromne utrudnienia na poznańskim dworcu. Nie kursują pociągi, pasażerowie utknęli w składach przed miastem

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Znowu awaria urządzeń sterowania ruchem.

Od rana o sprawie alarmują Czytelnicy. - Awaria sterowania ruchem kolejowym na stacji Poznań Główny - napisał do nas Krzysztof. - Pociągi spóźnione po kilkadziesiąt minut - dodaje kolejny. - Po raz kolejny? Najgorsze jest to, że nikt nawet nie próbuje wskazać winowajcy, a na inwestycje w poznański węzeł wydano setki mln zł - zauważa nasz inny Czytelnik.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Po raz kolejny pasażerowie utknęli w pociągach. Kolejny raz nie działa system sterowania ruchem pociągów! Jesteśmy wręcz uwięzieni w pociągu od 40 minut. Nie mamy możliwości opuszczenia go z uwagi na to iż stoimy na wiadukcie! Ludzie spóźnieni do pracy, nikt nic nie wie, a my zastanawiamy się, ile godzin będziemy zmuszeni tutaj być - napisała do nas pasażerka z pociągu relacji Krzyż Wlkp - Poznań Główny.

Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia, ale wiadomo, że coraz więcej pociągów notuje opóźnienia.

 • Aktualizacja
  poniedziałek, 13.02.2023 r., godz. 07.20
  Aktualizacja
  poniedziałek, 13.02.2023 r., godz. 07.20
  PKP PLK wydały komunikat w sprawie awarii. - Dzisiaj o godzinie 6:15 na stacji Poznań Główny doszło do usterki urządzeń sterowania ruchem kolejowym. W wyniku zdarzenia wstrzymany jest ruch pociągów jadących przez stację Poznań Główny. Na miejscu działają służby, które pracują nad usunięciem usterki i przywróceniem rozkładowej organizacji ruchu pociągów - wyjaśnia Radosław Śledziński z PKP PLK.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 13.02.2023 r., godz. 08.09
  Aktualizacja
  poniedziałek, 13.02.2023 r., godz. 08.09
  Jak poinformował nas rzecznik PKP PLK w Poznaniu, awarię usunięto i pociągi ruszyły.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
51.26 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro