Reklama
Reklama

Wiemy jakie ulice opanują biegacze. Tak wygląda trasa 15. Poznań Półmaratonu!

Ubiegłoroczny Poznań Półmaraton | fot. Przemysław Łukaszyk
Ubiegłoroczny Poznań Półmaraton | fot. Przemysław Łukaszyk

Bieg odbędzie się 16 kwietnia.

Jak podają organizatorzy, nic się nie zmieni. Trasa będzie taka sama jak w 2022 roku.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 20 października br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

"Start półmaratonu, zlokalizowany będzie na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy Poznań World Trade Center. Zawodnicy kierować się będą w okolice Stadionu Miejskiego, a następnie w stronę Junikowa, gdzie po nawrocie w okolicach ul. Cmentarnej czekać będzie na nich pierwszy punkt odżywiania. Z Grunwaldu półmaratończycy pobiegną w stronę Górczyna ulicami Jugosłowiańską i Ściegiennego, a dalej Arciszewskiego, gdzie znajdować się będzie drugi punkt odżywiania. Kolejne takie punkty będą rozmieszczone co ok. 5 km" - przekazuje Monika Prendke z POSiR.

"Następnie przez ulicę Hetmańską, Dolną Wildę, Piastowską oraz Drogę Dębińską biegacze będą zbliżali się do ścisłego centrum miasta. Trasa w Śródmieściu poprowadzi przez Garbary, Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego, Roosevelta. Od Mostu Teatralnego pozostanie do mety niecałe 500m. Finisz 15. Poznań Półmaratonu, usytuowany będzie na Placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich" - dodaje.

Rekordy trasy Półmaratonu należą w kategorii mężczyzn do Mohameda Esa 00:59:32, a w kategorii kobiet do Karoliny Nadolskiej 1:09:18 (rekord Polski w Półmaratonie).

Organizatorzy informują, że wciąż można się zapisywać na bieg. Do 28 lutego opłata startowa wynosi 150 zł. Po tym terminie ulegnie ona zwiększeniu o 20 zł. Obecnie na liście startowej jest 5490 biegaczy. Limit wynosi 8000.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro