Reklama

Katastrofalne trzęsienia ziemi w Turcji były odczuwalne także w Wielkopolsce

fot. KG PSP w Warszawie
fot. KG PSP w Warszawie

Odnotował je sejsmometr w powiecie pilskim.

Do tragicznych trzęsień ziemi o magnitudzie około 8 stopni w skali Richtera doszło w poniedziałek w południowo-wschodniej Turcji oraz północnej Syrii. Już wiadomo, że były to jedne z najbardziej śmiercionośnych trzęsień po 1900 roku na świecie. Eksperci przewidują, że liczba ofiar w Turcji i Syrii sięgnie blisko 70 tysięcy osób. Z taką tragedią nie mierzyliśmy się na naszym globie w ostatnich latach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak podaje portal asta24.pl, trzęsienia z Turcji zostały zarejestrowane również w Polsce. Jedyny w naszym regionie sejsmometr Polskiej Akademii Nauk znajduje się w Górce Klasztornej pod Łobżenicą w powiecie pilskim. Właśnie to urządzenie zarejestrowało poniedziałkowe wstrząsy.

Przypomnijmy, że w Turcji pracują ratownicy z całego świata - także z Polski. Wśród nich są specjaliści z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Poznania wraz z psem ratowniczym. Do tej pory Polakom udało się uratować 11 osób spod gruzów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro