Reklama
Reklama

Znana fundacja znika z mapy Poznania. "Jest nam smutno i jesteśmy zdziwieni"

Jeden z poprzednich Sylwestrów sąsiedzkich | fot. Fundacja Otwarta Strefa Kultury / archiwum
Jeden z poprzednich Sylwestrów sąsiedzkich | fot. Fundacja Otwarta Strefa Kultury / archiwum

Chodzi o Fundację Otwarta Strefa Kultury, która od lat wspierała liczne inicjatywy artystyczne, społeczne i kulturalne. Wśród najbardziej charakterystycznych można wymienić Sąsiedzki Sylwester na Łazarzu.

Fundacja Otwarta Strefa Kultury od lat współtworzyła Inkubator Kultury Pireus na poznańskim Łazarzu. Teraz jej członkowie informują, o zmianach. Jak podkreślają to smutna wiadomość. "W grudniu minęło 7 lat naszych i Waszych wspólnych działań w tej przestrzeni. Niestety to koniec, Pireus już nie będzie działał z nami - Łazarz - Otwarta Strefa Kultury. W ciągu tych 7 lat wydarzyło się tak wiele, aż trudno będzie mi wymienić wszystkie osoby, stowarzyszenia, wydarzenia, wszystkich artystów i tych, którzy nas odwiedzali" - pisze za pośrednictwem portalu społecznościowego Zuza i podkreśla, że to ona od ponad roku informowała o tym, co się dzieje w Pireusie, ale też odpisywała na wszystkie wiadomości.

"Moi szefowie, Agnieszka i Łukasz, włożyli w to miejsce dużo serca, czasu, bo przecież też pracowaliśmy po godzinach. Praca w kulturze nie jest łatwa. Oni sami wiele się tu nauczyli i tą wiedzę przekazali mi. Przez wiele lat tworzyli to miejsce, by Łazarz mógł skubnąć trochę kultury. To jak zmieniła się dzielnica przez ostatnie 7 lat, ile powstało nowych miejsc dla mieszkańców i kultury - także dzięki działaniom Otwartej Strefy Kultury i Pireusa jest dla nas powodem do dumy" - dodaje.

"Za dwa tygodnie działania w Pireusie zaczyna koordynować inna organizacja. Jest nam smutno i jesteśmy zdziwieni że to koniec i taka jest decyzja odnośnie Pireusa" - podkreśla, jednocześnie dodając, że nie oznacza to końca fundacji. Teraz będzie ona działała w Warszawie.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro