Reklama
Reklama

W sobotę ta część miasta należy do dzieci!

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Przed nami kolejna odsłona cyklu "Ulica dla dzieci - Ulica dla wszystkich".

Tym razem akcja dla polskich i ukraińskich dzieci odbędzie się na Strzeszynie. W sobotę, 11 lutego, przestrzeń pomiędzy ul. Owidiusza i Horacego w godzinach od 13:00 do 18:00 zmieni się w "Ulicę dzieci" - czyli miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od wieku i pochodzenia.

W planach są m.in warsztaty pracy z drewnem i poznawanie ekologicznych zwyczajów. Dzieci będą mogły pograć na instrumentach perkusyjnych, spróbować swoich sił w karaoke oraz poszukać skarbu Poznania w specjalnie przygotowanej strefie łamigłówek. Z kolei w strefie rękodzieła będzie można samodzielnie przygotować drobne, ale użyteczne przedmioty.

"Projekt przy wsparciu Miasta organizuje Fundacja Instytut Społeczny. "Ulice dzieci" są finansowane z budżetu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci. Poznań oraz UNICEF w lipcu 2022 r. zawarły porozumienie o współpracy. Na jego mocy Miasto realizuje działania zapewniające wszystkim dzieciom - zwłaszcza tym uciekającym przed wojną w Ukrainie - dostęp do edukacji i rozwoju, a także gwarantuje im ochronę, opiekę zdrowotną oraz psychologiczną" - przypominają miejscy urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro