Reklama
Reklama

Jest decyzja Orlenu w sprawie cen. Olej napędowy ma być tańszy. "Paliwo nie będzie kosztowało 12 złotych za litr"

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Skitterphoto/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Skitterphoto/pixabay.com

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział o zniżce.

Od 5 lutego Unia Europejska wcieliła w życie embargo na rosyjską ropę. Prezes Orlenu Daniel Obajtek w rozmowie z reporterem RMF FM, zapewnił, że Orlen przygotował się na embargo już dużo wcześniej i zakontraktował z wyprzedzeniem import ropy spoza Rosji.

Przygotowaliśmy się przez to do dywersyfikacji ropy. 90 proc. ropy w naszym systemie jest spoza kierunku rosyjskiego. Ta dywersyfikacja przekłada się na nasze ceny - powiedział Obajtek dla RMF FM i dodał, że obawy o to, iż paliwo będzie kosztowało 12 złotych nie ziszczą się.

Grupa ORLEN robi wszystko, by ceny na stacjach były najbardziej korzystne dla Polaków, dlatego dziś na stacjach Orlenu cena oleju napędowego jest niższa średnio o 20 gr za litr - taką deklarację Daniel Obajtek złożył na Twitterze, zapewnił również, że paliwa nie zabraknie.

Jednak jak zauważa dziennikarz RMF FM, powodów do radości nie mają użytkownicy pojazdów na benzynę, ponieważ ten rodzaj paliwa nie tanieje i w najbliższym czasie raczej nie zmieni się to. Prezes Daniel Obajtek wypowiedział się również w tej sprawie - Jeżeli będą odpowiednie przesłanki, to będziemy działać.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
54.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro