Reklama

Opóźnienia w sprawie powstania spalarni śmieci

Warszawska firma, która wygrała przetarg na koordynatora konsultacji w sprawie poznańskiej spalarni wycofała się popisania umowy. W związku z ta sytuacją Urząd Miasta w przyszłym tygodniu ogłosi kolejny przetarg, które zostanie przeprowadzony w przyspieszonym tempie.

Konsultacje społeczne w sprawie spalarni znacznie zostaną opóźnione. Ta sytuacja spowodowana jest wycofaniem się z umowy warszawskiej firmy, która wygrała przetarg na przeprowadzenie takich spotkań. Teraz miasto musi przeprowadzić kolejny przetarg. Oferty będzie można zgłaszać już od poniedziałku. Procedury zostaną przeprowadzone w przyspieszonym tempie dwóch tygodni.

Konsultacje społeczne mają być częścią intensywnej kampanii informacyjnej. Ma ona obejmować powstanie punktów konsultacyjnych, strony internetowej oraz wydanie tysięcy ulotek. Zapoznani dobrze z tematyką mieszkańcy mają następnie zdecydować o lokalnej spalarni śmieci. Miałaby ona powstać przy Centralnej Oczyszczalni Ścieków lub przy elektrociepłowni Karolin.

Poznańska spalarnia ma zacząć działać od 2013 roku. Inwestycja ma pochłonąć 600 milionów złotych. Połowę tej kwoty pokryją pieniądze pochodzące z Unii Europejskiej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro