Reklama

Oszuści internetowi z Wielkopolski zatrzymani w Niderlandach. Oszukali w Polsce kilka tysięcy osób na 10 mln złotych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Mężczyźni mieli kierować zorganizowaną grupą przestępczą.

Policjanci z Wielkopolski jakiś czas temu ustalili, że 53-letni Tomasz Sz. oraz 43-letni Grzegorz P. ukrywają się na terenie Holandii. Poinformowali o tym przedstawicieli sieci ENFAST (europejska sieć współpracy Policji zajmująca się lokalizowaniem i zatrzymywaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców poszukiwanych europejskimi nakazami aresztowania) w Komendzie Głównej Policji, a ci nawiązali współpracę ze swoimi holenderskimi odpowiednikami.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Obaj poszukiwani byli bardzo ostrożni i przez jakiś czas skutecznie wymykali się stróżom prawa, m.in. zmieniali miejsca pobytu i stosowali inne metody aby uniknąć zasądzonej przez polski sąd kary pozbawienia wolności - podaje policja. Ostatecznie 2 lutego około 8.00 rano w miejscowości Rijswijk, w południowej Holandii zatrzymano Grzegorza P. Drugi z poszukiwanych wpadł w tej samej miejscowości w godzinach wieczornych. - Aktualnie obaj oczekują w areszcie na ekstradycję do Polski.

Pochodzący z Wielkopolski mężczyźni są podejrzani o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą trudniącą się oszustwami internetowymi. - Członkowie grupy oferowali do sprzedaży pojazdy i wyłudzali pożyczki na poczet przyszłych transakcji. Przestępcy oszukali w ten sposób kilka tysięcy osób z całej Polski a straty określono na około 10.000.000 zł. Za mężczyznami Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał listy gończe oraz europejskie nakazy aresztowania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro