Reklama
Reklama

Święty Marcin: tramwaje wrócą później? PIM: "podtrzymujemy, że do połowy 2023 roku"

fot. PIM
fot. PIM

Sytuacji na budowie przyjrzał się branżowy portal transport-publiczny.pl. Nie jest tajemnicą, że przebudowa ulicy Święty Marcin odbywa się etapami. Choć odcinek pomiędzy Ratajczaka i Al. Marcinkowskiego jest już przebudowany, tramwaje i tak nim nie jeżdżą, bo w przebudowie jest wciąż odcinek między Mostem Uniwersyteckim i Gwarną. Tu prace miały się zakończyć w pierwszym kwartale roku, ale na pewno się nie zakończą.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W rozmowie z branżowym portalem Maja Chłopocka z Poznańskich Inwestycji Miejskich wskazuje, że powodów opóźnienia jest kilka. To sytuacja gospodarcza w kraju, wojna w Ukrainie, a także nieprzewidziane kolizje w infrastrukturą podziemną i odkryciami archeologicznymi. - Dokładamy wszelkich starań, by ruch tramwajowy wrócił na ul. Św. Marcin w połowie bieżącego roku. Zakończenie całej inwestycji przewidywane jest na III kwartał 2023 - powiedziała portalowi Chłopocka.

Być może szybciej uda się puścić tramwaje z Kaponiery przez Most Uniwersytecki w ulicę Towarową. Dziś nie wiadomo jeszcze kiedy miałoby to nastąpić, ale ma to być wcześniej niż oddanie do ruchu tramwajowego ulicy Święty Marcin.

Po naszej publikacji skontaktowała się z nami Maja Chłopocka z PIM wskazując, że od początku mówiono o powrocie tramwajów na Święty Marcin do połowy 2023 roku i ta wersja cały czas jest podtrzymywana.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
51.26 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro