Reklama
Reklama

W kartonach po sokach przemycano papierosy. 28-latek wpadł, bo jedna z palet się przewróciła

fot. policja
fot. policja

Akcja miała miejsce w połowie stycznia w Obornikach.

14 stycznia policjantów poinformowano, że na terenie jednej z firm spedycyjnych przewróciła się przewożona paleta z towarem. Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce, szybko okazało się, że potencjalnie błahe zdarzenie wcale nie było błahe. W przewożonych kartonach po sokach owocowych odkryto papierosy.

- O całej sprawie zostali powiadomieni policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu. Po szczegółowych oględzinach przewożonego towaru policjanci zabezpieczyli na 10 paletach łącznie 1 238 000 sztuk papierosów bez znaków akcyzy. Wstępne szacunki wskazują, że straty Skarbu Państwa z tytułu należnej akcyzy, podatku i cła to blisko 1 mln 400 tys. złotych - wyjaśnia Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Policjanci zajęli się ustalaniem, kto jest odpowiedzialny za przewóz kontrabandy. Dzień później na terenie Łodzi zatrzymano 28-latka. To on miał próbować przemycić towar poza Polskę. - Podejrzany usłyszał zarzuty z art. 65 i 86 kodeksu karno skarbowego. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Obornikach zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Nie jest wykluczone, że w związku z tą sprawą dojdzie do kolejnych zatrzymań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
6℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro