Reklama

Od poniedziałku drożej w Termach Maltańskich

fot. Termy Maltańskie
fot. Termy Maltańskie

Tym razem nie podrożały bilety, a każda minuta przekraczająca czas wykupionego biletu.

Zdaniem wielu mieszkańców Poznania Termy Maltańskie są drogie. Za wstęp do aquaparku trzeba zapłacić 42 złote za godzinę (bilet normalny) i 34 zł za godzinę (bilet ulgowy). Dotychczas każda minut przedłużająca pobyt ponad czas z biletu kosztowała 50 groszy. Od poniedziałku to już złotówka za każdą minutę.

Już we wrześniu prezes Term Maltańskich tłumaczył nam, że ceny biletów być może trzeba będzie podnieść. - Sytuacja jest dramatyczna. Dostaliśmy ceny energii i to jest podwyżka rzędu 400 procent. W tym roku mielibyśmy zapłacić za prąd jeszcze 6 mln złotych, a w przyszłym 25 milionów. A nie wiemy jeszcze o ile pójdzie w górę ciepło i woda. Jesteśmy mocno zestresowani tą sytuacją - mówił Jerzy Krężlewski.

Termy w swoich "najczęściej zadawanych pytaniach" na stronie internetowej same wyjaśniają od czego zależą ceny biletów do obiektu. - Na ceny biletów w Termach Maltańskich składa się wiele czynników, z których najistotniejsze to ceny mediów (energii elektrycznej, dostarczanego ciepła, wody oraz ścieków, które stanowią koszty stałe i podstawę funkcjonowania obiektu, a którew ostatnim czasie znacząco wzrosły) oraz koszty pracy (w Termach Maltańskich pracuje około 100 osób, nie licząc tych zatrudnionych przez firmy zewnętrzne. Zadaniem całego zespołu jest dbanie o bezpieczeństwo klientów i ich komfort podczas przebywania w obiekcie). Poza tym, pojawiają się koszty generowane przez ceny usług obcych takich jak choćby sprzątanie, ceny produktów niezbędnych do utrzymania infrastruktury (np. chlor czy inne składniki chemii basenowej) czy wywołane ogólną sytuacją gospodarczą i sytuacją na rynkach finansowych, które powodują zarówno inflację jak i zmianę w wysokości rat kredytów, zaciągniętych przez spółkę, by wybudować obiekt. Podsumowując, ceny biletów do Term Maltańskich są wypadkową od wielu czynników i składowych - obiekt utrzymuje się, w większości, z ich sprzedaży, a jego celem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu jakości usług, byście Państwo chcieli do nas regularnie wracać - można przeczytać na stronie obiektu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro