Reklama
Reklama

Wielka Brytania: sąsiedzi londyńskiego muzeum sztuki doprowadzili do zamknięcia tarasu widokowego, bo naruszał ich prywatność

Widok z tarasu w Tate Modern w Londynie na budynki mieszkalne | fot. Youtube.com
Widok z tarasu w Tate Modern w Londynie na budynki mieszkalne | fot. Youtube.com

Właściciele luksusowych mieszkań na przeciwko platformy widokowej Tate Modern w Londynie wygrali z muzeum w sądzie najwyższym.

Sąd najwyższy w Wielkiej Brytanii stwierdził, że platforma widokowa na 10 piętrze w Tate Modern jest uciążliwa dla sąsiadów. Sąd uznał, że używanie platformy przez turystów jest "jasnym przypadkiem uciążliwości", nawet jeśli celem turystów nie jest patrzenie w okna mieszkań. Sędzia powiedział, że jest to jak "bycie wystawionym w zoo". Sprawa zostanie teraz rozpatrzona przez niższą instancję, która będzie decydować o dalszym losie platformy, a może nawet o wypłaceniu odszkodowań. Muzeum Tate Modern nie chce się wypowiadać do czasu zakończenia sprawy, ale taras tymczasowo zamknięto.

Taras widokowy w Tate Modern Art w Londynie powstał w 2016 roku. Można było z niego bez opłat podziwiać panoramę Londynu. Z platformy na 10 piętrze muzeum, goście mogli także patrzeć na dziesiątki luksusowych nieruchomości z oknami od podłogi do sufitu.

Widok z tarasu w Tate Modern Art w Londynie:

Informację podał The New York Times.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
25.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro