Reklama
Reklama

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Sporo interwencji strażaków

fot. OSP Miasteczko Krajeńskie
fot. OSP Miasteczko Krajeńskie

Powodem większej ilości zgłoszeń był głównie silny wiatr.

W wyniku silnych wiatrów, które przeszły nad Wielkopolską straż pożarna interweniowała ponad 120 razy. Jak podkreśla oficer dyżurny wielkopolskich strażaków, to liczba zgłoszeń dotycząca zdarzeń pogodowych odnotowana przez całą dobę. Tylko w nocy z piątku na sobotę strażacy w Wielkopolsce odnotowali ich około 80. Głownie to zgłoszenia dotyczące wiatrołomów.
"Większość interwencji dotyczyło nadłamanych gałęzi, powalonych drzew oraz zerwanych kilku linii energetycznych" - mówi oficer dyżurny wielkopolskich strażaków. "W zdarzeniach tych nikt nie ucierpiał. Nie odnotowano zdarzeń charakterystycznych" - dodaje.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Ostrzeżenie o silnym wietrze obowiązywało do godziny 3:00. IMGW ostrzegał też przed oblodzeniem w Wielkopolsce. Temperatura spadła do kilku stopni Celsjusza poniżej zera, co powodowało zamarzanie mokrej nawierzchni. Według informacji przekazanych przez strażaków w nocy i od rana na drogach było raczej spokojnie. Do najgroźniejszego zdarzenia doszło w sobotę rano na drodze krajowej nr 10 w powiecie pilskim. W miejscowości Grabówno samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Poszkodowana została jedna osoba.

Oba ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez IMGW straciły już swoją ważność. Obecnie nie ma żadnych nowych. Nie ma też na razie komunikatów meteorologicznych zapowiadających kolejne ostrzeżenia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro