Reklama
Reklama

Poznańscy policjanci zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków. Zatrzymano 4 osoby

fot. policja
fot. policja

Akcja odbyła się w Świebodzinie na Ziemi Lubuskiej i w Poznaniu.

- 23 stycznia w rejonie dworca PKP w Kostrzynie nad Odrą funkcjonariusze zatrzymali pierwszego podejrzanego. Był to 22-latek ze Szczecina, który jak się później okazało, był jednym z odbiorców handlarzy. Przewoził 6 kg marihuany, którą spakował do podróżnej walizki - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

3 dni później policjanci weszli do hangaru w Świebodzinie. Na gorącym uczynku zatrzymano tam 24-letniego poznaniaka i 36-latka z Krakowa. - Podczas przeszukania samochodu dostawczego znajdującego się w hali magazynowej, policjanci znaleźli spore ilości marihuany. Były one odpowiednio zapakowane w folie i przygotowane do dalszej sprzedaży. Łącznie funkcjonariusze znaleźli blisko 127 kilogramów narkotyków, w tym głównie marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 6 mln złotych - dodaje.

Równocześnie akcja została przeprowadzona w Poznaniu. Funkcjonariusze weszli do mieszkania wynajmowanego przez jednego z podejrzanych. Zabezpieczono w nim kilka tysięcy sztuk tabletek ekstazy, kryształ i zatrzymali 27-latkę.

- Podejrzani usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - m.in. posiadania, wprowadzania do obrotu oraz udziału w obrocie znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Szamotułach zastosował wobec trzech podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Natomiast kobieta została oddana pod dozór Policji - kończy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro