Reklama

"Zima w Poznaniu zaskoczyła drogowców". Na drogach biało

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Apelujemy o ostrożność.

- Zima w Poznaniu zaskoczyła drogowców - napisał do nas Czytelnik, który skarży się na warunki na drogach w mieście. Popadał śnieg, a drogowcy najwyraźniej nie nadążają z odśnieżaniem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że na trasy wyjechał cały sprzęt. - Na poznańskich ulicach - najpierw układu strategicznego, a następnie podstawowego prowadzimy odśnieżanie. W nocy natomiast profilaktycznie posypywaliśmy profilaktycznie nawierzchnie, tak by zapobiegać marznięciu nawierzchni - podają drogowcy i przypominają, że "działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach".

- Prosimy wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności. Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima są przyjmowane przez komórkę dyspozytorską ZDM całodobowo: tel. 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane); mail: [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro