Reklama

Poznań wzbogaci się o nowe hotele jeszcze przez Euro 2012

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Poznań kongresowym centrum świata- takie ambitne plany wyznaczyło sobie nasze miasta. Aby jednak ten cel zrealizować w Poznaniu musi powstać pokaźne zaplecze hotelowe. Już trwają uzgodnienia w sprawie budowy hotelu przy Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz w pobliżu Malty. Oba obiekty mają powstać jeszcze przed Euro 2012.

Poznań - Kongresowym Centrum Świata - taki plan wyznaczyło sobie miasto. Dysponujemy idealnym miejscem do prowadzenia rozmów i seminariów, którym jest teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Problem natomiast stanowi brak hoteli. Ta sytuacja ma się jednak w najbliższym czasie zmienić. Jeszcze przed Euro 2012 powstać mają czterogwiazdkowe hotele. Trwają przygotowana budowy między innymi przy ul. Sienkiewicza oraz przy Malcie.

Łączenie starego z nowym zawsze budzi kontrowersje. Głównie w przypadkach gdy nowe budynki powstają w sąsiedztwie zabytków tak - zdaniem niektórych historyków sztuki - jest właśnie w Poznaniu. Twierdza oni, że Poznań staje się miastem developerów, co bardzo odbija się na architekturze miasta z ogromną szkodą.

Z taką opinią nie zgadza się architekt miejski Tadeusz Jurga, który wspólnie z konserwatorem zabytków decyduje gdzie można postawić nowy dom biurowiec czy hotel. Jego głównym argumentem jest założenie, że miasto musi się rozwijać.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro