Reklama
Reklama

Poznaniacy związani z bojówką pseudokibiców Kolejorza kradli samochody w Niemczech. Zatrzymano 5 osób

fot. policja
fot. policja

Akcja odbyła się w Niemczech.

Pierwszy z zatrzymanych to 27-latek, których na terenie Niemiec poruszał się skradzioną toyotą. - Mężczyzna na widok interweniujących policjantów gwałtownie przyspieszył, potrącając 2 z funkcjonariuszy. Policjanci oddali strzały w kierunku samochodu, aby go unieruchomić. Przestrzelili 2 opony. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany - wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Równocześnie zatrzymano dwóch innych mężczyzn, którzy pilotowali kradzioną toyotę. To 42-latek i 50-latek z Poznania. Mają oni bogatą kartotekę - w przeszłości karano ich za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa przeciwko mieniu i przestępstwa narkotykowe. - Policjanci ustalili, że są oni powiązani z bojówką pseudokibiców drużyny piłkarskiej Lecha Poznań.

- Następnego dnia zostały zatrzymane kolejne 2 osoby w ich miejscach zamieszkania, związane z kradzieżami pojazdów. Pierwsza z nich to 30-latek, mieszkaniec Poznania, drugi to 36-latek z powiatu gnieźnieńskiego - dodaje Borowiak.

Przy mężczyźnie, który uciekał przed policjantami, znaleziono też broń, na którą nie miał pozwolenia. Odpowie za kradzież z włamaniem, posiadanie broni, niezatrzymanie się do kontroli, ucieczkę i czynną napaść na funkcjonariuszy. 42-letni i 50-letni poznaniacy odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Wszyscy trafili na 3 miesiące do aresztu. Dwóch pozostałych zatrzymanych odpowie za kradzież z włamaniem. Każdemu z zatrzymanych grozi do 10 lat więzienia. Już wiadomo, że mieli udział w kradzieży kilku innych pojazdów w Niemczech.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro