Reklama
Reklama

Wpadł złodziej z Grunwaldu. Ochroniarza potraktował gazem pieprzowym, ale to nie pomogło

fot. Policja
fot. Policja

Mężczyznę przyłapano na gorącym uczynku.

Wszystko rozegrało się 24 stycznia na poznańskim Grunwaldzie. - Podczas obserwacji kamer osiedlowego monitoringu, pracownik ochrony zauważył mężczyznę, który ukradł rower. Natychmiast zareagował, ale napastnik użył wobec niego gazu pieprzowego i uciekł - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Gdy policjanci dojechali na miejsce i porozmawiali ze świadkami zdarzenia, zauważyli mężczyznę pasującego do rysopisu sprawcy. - Ruszyli za nim w pościg i już po chwili został on obezwładniony i zatrzymany - dodaje. W jego samochodzie znaleziono sporo przedmiotów skradzionych mieszkańcom okolicy. - Po doprowadzeniu do prokuratury usłyszał on trzy zarzuty. Dwa z nich dotyczyły dokonania kradzieży trzech rowerów o wartości 9 tysięcy złotych, a trzeci spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu pracownika ochrony.

42-latkowi grozi do 5 lat więzienia. Wciąż ustalani są właściciele pozostałych przedmiotów znalezionych w pojeździe mężczyzny. Jeśli okaże się, że są kradzione, 42-latek usłyszy kolejne zarzuty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
61.42 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro