Reklama
Reklama

Warta Poznań nie zmienia właściciela. Unieważniono ubiegłoroczną transakcję

fot. Warta Poznań
fot. Warta Poznań

O sprawie poinformował klub.

W sierpniu 2022 roku Warta Poznań poinformowała, że większościowym udziałowcem klubu została spółka DD12 Lab, której szefową jest Paulina Sypniewska. Jak tłumaczono w komunikacie, spółka odkupiła większościowy pakiet akcji od Bartłomieja Farjaszewskiego. Podkreślano, że Sypniewska dołączy do Rady Nadzorczej Klubu, w której pozostanie również Farjaszewski.

W środę Zieloni poinformowali, że ubiegłoroczna transakcja została unieważniona. - Nabywca pakietu inwestorskiego zapowiedział skupienie szerszego grona biznesowego wokół najstarszego klubu piłkarskiego w stolicy Wielkopolski i dalszy rozwój klubu. Jednym z elementów transakcji była umowa sponsoringowa pomiędzy Wartą Poznań, a firmą Space Digital Group Sp. z o.o. Niestety, do dziś umowa ta nie została zrealizowana. W tej sytuacji władze klubu zostały zmuszone do podjęcia decyzji o uznaniu transakcji przejęcia Warty Poznań przez spółkę DD12 Lab za niebyłą - podaje klub.

- Od lutego 2023 roku pakiet większościowy akcji Warty Poznań znów jest więc w rękach Bartłomieja Farjaszewskiego, który był właścicielem "Zielonych" od sierpnia 2018 roku - przejął klub w I lidze, i w krótkim czasie wprowadził do Ekstraklasy. Warta Poznań rozgrywa w niej właśnie trzeci sezon z rzędu - dodaje.

Równocześnie Warta Poznań podkreśla, że szuka inwestorów, którzy są zainteresowani rozwijaniem klubu. - Na początku mojej obecności w Warcie Poznań nie sądziłem, że przez cztery lata aż tak bardzo zaangażuję się emocjonalnie w ten klub. Gdy w sierpniu 2022 roku doszło do transakcji, chciałem mieć gwarancję tego, że nowi właściciele od razu zaangażują się w finansowo w utrzymanie Warty. Teoretycznie nie powinno mnie to obchodzić, bo oddałem klub, przekazałem pałeczkę dalej i mogłem powiedzieć, że to już nie moja sprawa. Wracam na wyraźną prośbę osób najbardziej związanych z klubem. Po konsultacjach wspólnie z członkami rady nadzorczej zapewniliśmy finansowanie wynagrodzeń za ostatnie dwa miesiące. Ustaliliśmy, że w tym trudnym momencie weźmiemy na siebie ciężar utrzymania klubu. Taki stan nie będzie mógł jednak trwać w sposób ciągły, dlatego ponownie zwracam się do osób, którym dobro Warty Poznań leży na sercu, z apelem o zaangażowanie w nasz projekt - mówi Bartłomiej Farjaszewski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro