Reklama

Jest przetarg na przebudowę Areny. Jak może się zmienić?

Wizualizacja | fot. MTP
Wizualizacja | fot. MTP

Poznań zyska nowoczesny obiekt sportowy i koncertowy o pojemności nawet do 9 tys. osób.

Już we wtorek informowaliśmy, że jest prawomocne pozwolenie na przebudowę Areny. W środę ogłoszono przetarg.

Hala Sportowo-Widowiskowa Arena zachowując swój historyczny charakter, zyska nowoczesne i funkcjonalne wnętrze. Projekt zakłada pozostawienie w niezmienionej formie elewacji budynku. "Wejście do Areny od strony Placu Olimpijskiego zostanie obniżone w stosunku do obecnego. Zyska formę amfiteatru, który następnie poprzez lobby zaprowadzi uczestników wydarzeń na kondygnację "- 1". Przestrzeń wyposażona w food courty będzie miejscem spotkań przed imprezami. Amfiteatr z charakterystycznymi stopniami będzie otwarty na co dzień, nawet jeśli w Arenie nie będą się odbywać żadne wydarzenie." - informują przedstawiciele MTP.

Wnętrze obiektu zostanie całkowicie przebudowane. Poziom podłogi ulegnie obniżeniu o 6 m. Zmieni to układ trybun, które obecnie są łukowe i oddalone od parkietu. Wielopoziomowe mobilne trybuny zostaną usytuowane równolegle do boiska. Ich konstrukcja umożliwi szybkie złożenie część miejsc i pozostawienie pustej płyty parkietu. "Nawet do 9 tysięcy osób będzie mogło wziąć udział w wydarzeniach, które zostaną organizowane w nowym obiekcie. W nowej Arenie znajdą się też szatnie, garderoby i sale konferencyjne. Pod kopułą dachu znajdzie się specjalna konstrukcja nośna dla urządzeń techniki scenicznej" - dodają.

W październiku 2022 Grupa MTP otrzymała pozytywną decyzję w sprawie ustalenia lokalizacji dla inwestycji. W przeciwieństwie do pierwotnego dokumentu zawiera ona też decyzję o budowie parkingu podziemnego. "Zakres projektu został też rozszerzony o budynek administracyjno-restauracyjnego, z działającą przez cały rok restauracją oraz infrastrukturę otaczającą ARENE, która zapewni przestrzenie zielone, ochronę bioróżnorodności i retencję wody, która może być wykorzystywana do nawadniania parku" - dodają przedstawiciele MTP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro