Reklama

Wandal w kościele pod Poznaniem. Zapowiedziano "obrzęd pokutny"

fot. Archidiecezja Poznańska / FB
fot. Archidiecezja Poznańska / FB

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek.

Nieznany sprawdza bądź sprawcy weszli do kościoła Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach i zdewastowali jego wnętrze. Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak potwierdził w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" że policja zajmuje się sprawą. "Wszystko wskazuje na to, że nie doszło do poważnych uszkodzeń. Poprzewracane zostały różne przedmioty, np. świeczniki i figury, ale nie zostały one zniszczone" - powiedział.

28 stycznia podpoznańską parafię odwiedził abp Stanisław Gądecki.

"Dnia 27 stycznia w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach dokonano aktu wandalizmu - przewrócono figurę Matki Bożej, zdewastowano żłóbek, zniszczono nagłośnienie. W związku z tym pragniemy przypomnieć, że poprzez akt poświęcenia świątyni Kościół nadaje rzeczom charakter sakralny, czyli oddaje je Bogu i obejmuje szczególną ochroną. Profanacja rzeczy świętych oznacza, że człowiek, powodowany złą intencją, znieważa ich sakralny charakter. Katechizm Kościoła katolickiego takie działanie nazywa świętokradztwem" - czytamy w komunikacie Archidiecezji Poznańskiej.

"Takie czyny wspólnota Kościoła przyjmuje z bólem i zobowiązuje się je naprawić poprzez obrzęd pokutny, który w tej parafii zostanie odprawiony w Środę Popielcową. Modlitwą otaczamy też sprawców, prosząc o ich nawrócenie" - dodaje Archidiecezja.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
45.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro