Reklama

Miesiąc temu zaczął działać pierwszy dziecięcy SOR w regionie. Przyjęto już 4050 pacjentów

fot. Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu / FB
fot. Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu / FB

SOR działa w Wielkopolskim Centrum Pediatrii przy ulicy Wrzoska w Poznaniu.

Pierwszy dziecięcy SOR w regionie zaczął działać od nocy z 29 na 30 grudnia. Jak zapowiadano, na każdym dyżurze Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie dysponować trzema lub czterema lekarzami, głównie specjalistami z zakresu medycyny ratunkowej. Będą tu także pracować szpitalni chirurdzy, ortopedzi, laryngolodzy, pediatrzy oraz pielęgniarki i ratownicy. Po miesiącu przyszedł czas na podsumowania.

"Przez ten czas załoga SOR przyjęła 4050 pacjentów. Spośród nich 830 zostało hospitalizowanych. Czas oczekiwania na przyjęcie przez lekarza, z reguły nie przekraczał dwóch godzin - i mamy nadzieję, że tak już zostanie" - czytamy we wpisie na portalu społecznościowym Specjalistycznego Zespółu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Wraz z uruchomieniem SOR, w szpitalu przy ulicy Wrzoska przestała funkcjonować Izba Przyjęć. Izba wciąż jest i będzie dostępna dla pacjentów w szpitalu klinicznym przy ulicy Szpitalnej.

Co istotne i co zawsze podkreślają przedstawiciele placówki, SOR to miejsce, do którego trafiać powinny dzieci w poważnym stanie, którym pomoc musi być udzielona natychmiastowo. Niestety notorycznie zdarzało się, że część zgłoszeń to zwykłe konsultacje z lekarzem.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro