Reklama

Jest pozwolenie na przebudowę Areny. "Ikona Poznania odzyska dawny blask"

Wizualizacja | fot. CDF Architekci / Jacek Jaśkowiak/ FB
Wizualizacja | fot. CDF Architekci / Jacek Jaśkowiak/ FB

O tej inwestycji mówi się od lat.

W 2019 roku ogłoszono szczegóły modernizacji Hali Widowiskowo-Sportowej zlokalizowanej na terenie Parku Kasprowicza. Wtedy zapowiadano, że prace odbędą się w latach 2020 - 2021. Wiadomo, że z zewnątrz nie przewidziano wielkich zmian, ale za to wnętrze ma przejść całkowitą metamorfozę. W 2021 roku podano, że w styczniu poznamy wykonawcę prac, które zakończą się za dwa lata. W marcu jednak okazało się, że przetarg trzeba było unieważnić ze względu na zbyt wysokie ceny zaoferowane przez zainteresowane firmy.
Jak już wcześniej informowaliśmy, choć Arena wcześniej już miała pozwolenie na budowę, dotyczyło ono tylko tego budynku. A inwestycji planowanych w tym miejscu jest więcej - m.in. także parking podziemny i budynek administracyjny. To sprawiło, że formalności trzeba było raz jeszcze załatwić. Jedną z nich była decyzja lokalizacyjna wydana pod koniec ubiegłego roku, która musiała się uprawomocnić.

Dziś są nowe fakty w sprawie. Przekazał je za pośrednictwem portalu społecznościowego, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

"Jest prawomocne pozwolenie na przebudowę Areny" - poinformował. "Dzięki gruntownej modernizacji zabytkowy obiekt, ikona Poznania, odzyska dawny blask. Zwiększy się też pojemność hali - docelowo w organizowanych tam wydarzeniach sportowych, koncertach i innych widowiskach będzie mogło uczestniczyć nawet do 9 tysięcy osób. Przetarg na realizację tego przedsięwzięcia Grupa MTP ogłosi 1 lutego" - dodał.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro