Reklama

Lidl przenosi siedzibę do Poznania? "Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć więcej o planach związanych z tematem"

Centrala Lidla w Jankowicach | fot. Google Street View
Centrala Lidla w Jankowicach | fot. Google Street View

- Podobno Lidl przenosi siedzibę do Poznania, czy będzie tutaj płacić także podatki? - zapytał nas 20 stycznia Czytelnik. Obecnie główna siedziba Lidl Polska znajduje się w Jankowicach pod Tarnowem Podgórnym. Od pewnego czasu pojawiają się informacje, że jedna z największych sieci handlowych w Polsce może rzeczywiście zmienić adres na poznański. Takie wpisy pojawiły się już w 2021 roku na forum Skyscrapercity.com. Z informacji od użytkowników wynika, że Lidl Polska miałby wybudować swój biurowiec w sąsiedztwie King Cross Marcelin. Powód? Obiekt w Jankowicach ma być za mały i położony jest poza Poznaniem, co wielu pracownikom ma się nie podobać.

Zapytaliśmy o te rewelacje w biurze prasowym sieci. Gdyby to była prawda, Poznań rocznie zyskałby dodatkowe pieniądze z podatku CIT płaconego przez sieć Lidl. Równocześnie o takie same pieniądze stratne byłoby Tarnowo Podgórne.

- Dbamy o warunki pracy naszych pracowników, dlatego gwarantujemy im pracę w nowoczesnych, komfortowych i dobrze wyposażonych biurach. Zależy nam na zapewnieniu najlepszych możliwości dla naszych pracowników, dlatego wciąż rozwijamy nasze biura oraz poszukujemy nowych rozwiązań, aby praca w nich była wygodna. W tym momencie jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć więcej o planach związanych z tematem - mówi nam Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska.

- Za ostatni rok obrotowy 2021 odprowadziliśmy około 2 mld zł podatków - CIT, PSD, VAT, AKC, PIT i innych danin publicznych. Jednocześnie informujemy, że wielkość podatku CIT i PSD za rok obrotowy 2021 to ponad 700 milionów zł. Wielkość opłacanych podatków i danin wykazuje w okresie kilku ostatnich lat tendencję rosnącą. Wszystkie należne podatki odprowadzamy w Polsce. Warto podkreślić, że firma Lidl Polska nie otrzymała żadnych zwolnień w zapłacie podatku CIT, w tym nie skorzystała i nie korzysta z jakiegokolwiek zwolnienia z podatku dochodowego z tytułu inwestycji w specjalnych strefach ekonomicznych. Warto również dodać, że w 2022 roku sieć Lidl Polska otrzymała nagrodę od Ministra Finansów dla firm, które w 2021 roku zapłaciły największy podatek CIT - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro