Reklama

W miejscowości grasują włamywacze, mieszkańcy utworzyli straż sąsiedzką

fot. policja
fot. policja

Mieszkańcy Szamotuł i okolic mają dość.

W połowie stycznia policjanci z Szamotuł wystosowali apel do mieszkańców. - Uwaga na włamywaczy! Drodzy mieszkańcy przestrzegamy, aby zachować czujność, z uwagi na pojawiające się włamania do domów i mieszkań - podała policja. - W ostatnim czasie otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego w Ostrorogu przy ul. Jaworowej. Do zdarzenia doszło w dniu 12 stycznia pomiędzy godz. 17.50 a 21. Nieznani sprawcy, wykorzystując chwilową nieobecność właścicieli, weszli do domu wyważając okno znajdujące się na tyłach budynku. Złodzieje splądrowali dom i ukradli biżuterię oraz pieniądze - dodała.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jak opisuje szamotuly.naszemiasto.pl, mieszkańcy niektórych szamotulskich ulic wzajemnie ostrzegają się przed włamywaczami. Przygotowali ulotki, plakaty i banery, których zadaniem jest uwrażliwienie mieszkańców na zagrożenie. Wszystko w ramach oddolnej straży sąsiedzkiej.

Policjanci wskazują, że warto zwracać uwagę, czy w okolicy nie kręci się ktoś obcy. - Przy okazji rzućmy też okiem, czy ktoś podejrzany nie obserwuje domu sąsiada. W przypadku zauważenia podejrzanie zachowujących się osób natychmiast zawiadomcie Policję. Szybka reakcja może znacznie pomóc w zapobieżeniu włamania lub w ujęciu sprawcy przestępstwa.

Pamiętajcie też o dobrym zabezpieczeniu swoich domów i mieszkań. Miejsce zamieszkania zawsze należy zakluczyć, a kluczy nie należy przechowywać w skrytkach typu doniczka na kwiaty czy pod wycieraczką. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zabranie ich ze sobą. Dobrym zabezpieczeniem może też okazać się system alarmowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro