Reklama
Reklama

Dzień Europy z Europejskim Forum Studentów

9 maja wszystkie państwa będące członkami Unii Europejskiej świętują z okazji Dnia Europy. Ten oficjalny dzień został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali. W tym roku Europejskie Forum Studentów (AEGEE) przygotowuje na tę okazję różne imprezy. Studenci chcą w ten sposób zachęcić mieszkańców Poznania do oddawania głosu w eurowyborach.

Europejskie Forum Studentów organizuje Dzień Europy przy współpracy z Europe Direct Poznań oraz Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą. Za swój cel organizatorzy wyznaczyli zachęcenie mieszkańców do głosowania w eurowyborach, które odbędą się już w czerwcu.

Swoje poparcie dla projektu wyrazili już Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, europoseł Jan Kułakowski, a także rektorzy poznańskich uczelni - UE i UAM.

W ramach projektu po poznańskich uczelniach przejdą studenci w tradycyjnych strojach odpowiednich dla różnych regionów Europy. Ponadto studenci będą mogli wrzucić do ustawionych urn kartkę, na której okreslą, czy pójdą zagłosować w czerwcowych wyborach. Europejskie Forum Studentów jeszcze w tym tygodniu odwiedzi poznańskie uczelnie wyższe.

Punktem kulminacyjnym ma być happening, który odbędzie się 9 maja na Placu Wolności. Obok miejsca, w którym odbędzie się happening powstanie Targowisko Informacyjne, na którym będzie można zdobyć wiedzę o organach UE, a także przekonać się, że warto głosować w eurowyborach.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro