Reklama
Reklama

Na południu regionu ruszyła budowa nowego pasażu handlowego

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Pasaż Kępiński ma zostać otwarty w listopadzie.

Już jesienią 2021 roku pisaliśmy o planach spółki TUF RE (dziś Refield), która pod Kępnem planuje wybudować park handlowy Pasaż Kępiński. Ma mieć około 11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Wówczas zapowiadano, że w obiekcie znajdą się sklepy oferujące odzież, obuwie, artykuły sportowe, ale też sklepy dyskontowe, market ze sprzętem RTV i AGD, drogeria, a także jedyny w regionie sklep sieci Lidl. W sumie ma być tam 18 lokali. Przed sklepami znajdzie się parking na 350 aut.

W 2021 roku podawano, że obiekt będzie gotowy w 2023 roku i wszystko wskazuje na to, że plany uda się zrealizować. Budowa bowiem już ruszyła. Jak podaje branżowy portal dlahandlu.pl, do tej pory udało się wynająć 90 procent powierzchni pasażu. Wiadomo, że będą tu nie tylko Lidl, ale też Martes Sport, Rossmann, Pepco, Dealz, Neonet, Sinsay, Cropp, House, a także KiK, Big Star i CCC. Już w marcu gotowy ma być dach obiektu, a pasaż ma zostać otwarty jesienią.

Obecnie w Kępnie nie ma ani jednego parku handlowego. Już w 2021 roku podawaliśmy, że poza Pasażem Kępińskim, w odległości około 4 km od tego obiektu, powstać ma Kępno City Mall. Wówczas planowano, że City Mall zostanie otwarte w 2022. Dziś inwestor podaje rok 2023 jako termin zakończenia inwestycji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
22.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro