Reklama

31. Finał WOŚP. Bardzo dużo dzieje się w Poznaniu! (zdjęcia)

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

W tym roku celem zbiórki jest walka z sepsą.

Co na tegoroczny finał przygotowały dwa poznańskie największe sztaby WOŚP?

Sztab Ławica.

Najwięcej dzieje się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie organizatorem jest sztab Ławica. Wszystkie atrakcje rozpoczęły się już od godziny 10:00 w Holu wschodnim, Iglicy, Poznań Congress Center oraz na placu Powszechnej Wystawy Krajowej. Przygotowano między innymi warsztaty, animacje, pokazy mody czy konkurencje sportowe. Będzie też strefa zdrowia, w której każdy będzie mógł zrobić sobie różne badania.

Wchodząc MTP poprzez Hol Wschodni, można spotkać strażaków z OSP Krzesiny i OSP Lusowo, którzy przeprowadzili symulację akcji ratunkowej. Na miejscu będą także ratownicy medyczni. Poprowadzą oni warsztaty z pierwszej pomocy.

Od godz. 10:00 w Iglicy drużyna kolarska Rybczyński-Team będzie kręciła kilometry w ramach "Rowerowego zawrotu głowy". Dla dzieci przygotowano ściankę wspinaczkową, hokej oraz taneczne wyzwania.

O godz. 11:00 wystartował bieg "Policz się z cukrzycą". Uczestnicy przebiegli dystans 5 kilometrów

W Poznań Congress Center (poziom 0) od godziny 13:00 wystartowały licytacje. Od godz. ok. 15:00 jedną z nich poprowadzi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
Na scenie głównej, która stanie na placu PWK, wystąpią zespół Nanga, Vain Train, Lock Down, Golden Life, a także poznański raper Peja. Na godzinę 20 zapowiedziano Światełko do Nieba - w Poznaniu to Tytka z Glancem. Na zakończenie na głównej scenie poznaniacy będą mogli zobaczyć występ zespołu Organek. Orkiestrowe granie na targach potrwa do godz. 21:00.

Wszystkie szczegóły tutaj.

Sztab przy Politechnice Poznańskiej

Tradycyjnie przed godz. 12.00 wystartował kolejny poznański bieg pod hasłem "Policz się z cukrzycą". Obok Centrum Wykładowego na swoich stoiskach różne koła naukowe PP prezentują swoją działalność i realizowane projekty. Nie zabrakło także Klubu Płetwonurków "Delfin" oraz WOPR-u i OSP razem z wozem strażackim.

Atrakcje przygotowane przez sztab przy Politechnice Poznańskiej odbywać się będą w całym Poznaniu. To między innymi morsowanie z grupą PNB Morsy na jeziorze Rusałka, trening wieloetapowy z Posnania Triathlon, turniej piłkarski organizowany przez działaczy PSŻ Poznań razem z licytacjami czy też warsztaty ceramiczne w Zespole Szkół Budownictwa nr 1.

Oprócz tego koncerty, stanowiska tatuażu oraz licytacje w Kultowej, silent disco Alter Event w Klubie 2progi i roztańczone "Ice Party" na lodowisku.

Wszystkie szczegóły tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro