Reklama
Reklama

31. Finał WOŚP. Bardzo dużo dzieje się w Poznaniu! (zdjęcia)

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

W tym roku celem zbiórki jest walka z sepsą.

Co na tegoroczny finał przygotowały dwa poznańskie największe sztaby WOŚP?

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Sztab Ławica.

Najwięcej dzieje się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie organizatorem jest sztab Ławica. Wszystkie atrakcje rozpoczęły się już od godziny 10:00 w Holu wschodnim, Iglicy, Poznań Congress Center oraz na placu Powszechnej Wystawy Krajowej. Przygotowano między innymi warsztaty, animacje, pokazy mody czy konkurencje sportowe. Będzie też strefa zdrowia, w której każdy będzie mógł zrobić sobie różne badania.

Wchodząc MTP poprzez Hol Wschodni, można spotkać strażaków z OSP Krzesiny i OSP Lusowo, którzy przeprowadzili symulację akcji ratunkowej. Na miejscu będą także ratownicy medyczni. Poprowadzą oni warsztaty z pierwszej pomocy.

Od godz. 10:00 w Iglicy drużyna kolarska Rybczyński-Team będzie kręciła kilometry w ramach "Rowerowego zawrotu głowy". Dla dzieci przygotowano ściankę wspinaczkową, hokej oraz taneczne wyzwania.

O godz. 11:00 wystartował bieg "Policz się z cukrzycą". Uczestnicy przebiegli dystans 5 kilometrów

W Poznań Congress Center (poziom 0) od godziny 13:00 wystartowały licytacje. Od godz. ok. 15:00 jedną z nich poprowadzi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
Na scenie głównej, która stanie na placu PWK, wystąpią zespół Nanga, Vain Train, Lock Down, Golden Life, a także poznański raper Peja. Na godzinę 20 zapowiedziano Światełko do Nieba - w Poznaniu to Tytka z Glancem. Na zakończenie na głównej scenie poznaniacy będą mogli zobaczyć występ zespołu Organek. Orkiestrowe granie na targach potrwa do godz. 21:00.

Wszystkie szczegóły tutaj.

Sztab przy Politechnice Poznańskiej

Tradycyjnie przed godz. 12.00 wystartował kolejny poznański bieg pod hasłem "Policz się z cukrzycą". Obok Centrum Wykładowego na swoich stoiskach różne koła naukowe PP prezentują swoją działalność i realizowane projekty. Nie zabrakło także Klubu Płetwonurków "Delfin" oraz WOPR-u i OSP razem z wozem strażackim.

Atrakcje przygotowane przez sztab przy Politechnice Poznańskiej odbywać się będą w całym Poznaniu. To między innymi morsowanie z grupą PNB Morsy na jeziorze Rusałka, trening wieloetapowy z Posnania Triathlon, turniej piłkarski organizowany przez działaczy PSŻ Poznań razem z licytacjami czy też warsztaty ceramiczne w Zespole Szkół Budownictwa nr 1.

Oprócz tego koncerty, stanowiska tatuażu oraz licytacje w Kultowej, silent disco Alter Event w Klubie 2progi i roztańczone "Ice Party" na lodowisku.

Wszystkie szczegóły tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro