Reklama
Reklama

Wiadukt pod Poznaniem zostanie rozbudowany. Zgłosiło się 12 firm

fot. GDDKiA Poznań
fot. GDDKiA Poznań

Prace będą prowadzone w Swarzędzu.

Znane są już oferty w postępowaniu przetargowym na rozbudowę wiaduktu nad ulicą Piaski w miejscowości Swarzędz w ciągu drogi krajowej nr 92. Wpłynęło 12 ofert.

"Najniższą cenowo ofertę złożyła firma STRABAG Sp. z o.o. na kwotę 15 922 756,13 zł. Najdroższą natomiast na kwotę 20 829 020,05 zł złożyła firma NDI ENERGY Sp. z o.o. Na realizację zadania przeznaczyliśmy 17 409 202,63 zł. Komisja przetargowa sprawdzi i przeanalizuje oferty. Kolejnym etapem będzie wybór najkorzystniejszej oferty" - przekazała Alina Cieślak z GDDKiA w Poznaniu.

Termin realizacji to 24 miesiące od dnia podpisania umowy.

"Kontrakt obejmie rozbiórkę istniejącego obiektu, wykonanie dwóch nowych obiektów spełniających obowiązujące normy i wymagania techniczne, przebudowę chodników pod wiaduktami wzdłuż ulicy Piaski wraz z murami oporowymi"- dodała rzeczniczka.

W trakcie budowy ruch na drodze krajowej nr 92 zostanie utrzymany i będzie się odbywał jedną jezdnią, która na czas budowy stanie się jezdnią dwukierunkową. Na ulicy Piaski (pod wiaduktem) w Swarzędzu będzie obowiązywał ruch wahadłowy z wyjątkami, które już zostały przedstawione przez GDDKiA:

-dopuszcza się możliwość zamknięcia ul. Piaski w godzinach nocnych od 22:00 do 6:00,
- dopuszcza się możliwość zamknięcia ul. Piaski na czas wykonywania robót związanych z wyburzeniem ustroju nośnego i montażem belek prefabrykowanych ustroju nośnego, jednak nie dłużej niż łącznie 1 miesiąc dla każdej jezdni,
- dopuszcza się krótkotrwałe wyłączenia ruchu i zamknięcie ulicy Piaski dla ruchu do 4 godzin poza okresem szczytów komunikacyjnych nie częściej jak 3 razy w tygodniu (szczyt komunikacyjny poranny w godzinach 6 - 9, popołudniowy w godzinach 13 - 16).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro