Reklama

Przed nami pierwsza niedziela handlowa w tym roku. Kiedy kolejne?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Alexas_Fotos / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Alexas_Fotos / pixabay.com

29 stycznia sklepy będą otwarte.

Centra handlowe, a także markety przyjmą w niedzielę klientów. Jak zwraca uwagę branżowy portal wiadomoscihandlowe.pl, największe sieci będą pracować tego dnia krócej niż w dni robocze. Tak jest z częścią sklepów Biedronka oraz Lidl. Godziny otwarcia zależą od lokalizacji, ale w wielu przypadkach sklepy będą zamykane wcześniej niż zwykle. Krócej pracować też będzie Auchan.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Klienci do sklepów będą mogli dostać się autobusami komunikacji miejskiej. - Z uwagi na niedzielę handlową - 29 stycznia linie autobusowe nr 180 i 193 funkcjonować będą zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Autobusy linii nr 180 wykonywać będą kursy do centrum handlowego przy ul. Sycowskiej, a autobusy linii nr 193 obsługiwać będą przystanki przy centrum handlowym King Cross. Na liniach podmiejskich komunikacja odbywać się będzie według świątecznego rozkładu jazdy. Dodatkowo autobusy linii nr 611, 703, 705 i 707 będą dojeżdżać do przystanku - Sycowska Centrum Handlowe, a nr 811, 812, 813 do przystanku Swadzim/Auchan - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Kolejne niedziele handlowe dopiero w kwietniu - pierwsza przed Wielkanocą (2 kwietnia), a druga 30 kwietnia. Następne 25 czerwca, 27 sierpnia i dopiero w grudniu - 17 oraz 24.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro