Reklama

Muszla wywąchała narkotyki, zatrzymano 27-latka

fot. policja
fot. policja

W Ostrowie Wielkopolskim.

23 stycznia policjanci z Ostrowa zatrzymali na jednej z ulic mężczyznę w związku z przestępczością narkotykową. - Kryminalni znaleźli przy 27-latku woreczki z zawartością białej sypkiej oraz zbrylonej substancji. Okazało się, że są to narkotyki - wyjaśnia Małgorzata Michaś z policji.

Funkcjonariusze sprawdzili m.in. mieszkanie mężczyzny. - Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 27-latka mundurowych wspierał specjalnie szkolony pies służbowy "Muszla". To właśnie on wskazał miejsce, w którym funkcjonariusze znaleźli dziesięć opakowań z zawartością substancji o różnych konsystencjach. Badania wykazały, że to ponad 360 gramów zabronionych dopalaczy i blisko 230 gramów amfetaminy. Narkotyki ukryte były w piwnicy.

W mieszkaniu znaleziono też 30 tysięcy złotych, zgrzewarkę, telefon komórkowy i woreczki do pakowania próżniowego. 27-latka zatrzymano i postawiono mu zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych i psychoaktywnych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
64.65 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro