Reklama
Reklama

Żołnierskie święto na placu Kolegiackim

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Ze zmianami trzeba się liczyć w piątek i sobotę.

W związku z uroczystą przysięgą żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej czekają nas dwa dni utrudnień. 27 i 28 stycznia 2023 r. nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie pl. Kolegiackiego.

"W piątek w godzinach od 10:30 do 13:00 oraz w sobotę w godzinach od 8:30 do 14:00 czasowo zamknięty będzie dojazd do pl. Kolegiackiego od strony ul. Wodnej, Za Bramką, Gołębiej, Klasztornej, Ślusarskiej i Koziej (na czas przemarszu wojska). Dojazd do UMP będzie w tym czasie możliwy tylko od strony ul. Gołębiej" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

W sobotę, 28 stycznia, na pl. Kolegiackim ponad 40 rekrutów wypowie słowa roty przysięgi w samo południe. "Podczas przysięgi będzie można odwiedzić namiot WCR oraz 12. WBOT i dowiedzieć się, jak można wstąpić w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Ponadto, swoje stoisko specjalnie z okazji 5-lecia wielkopolskiej brygady, przygotuje Agencja Mienia Wojskowego. Na stoisku Agencji będzie można kupić wycofany z armii sprzęt i wyposażenie oraz odzież wojskową" - informuje por. Anna Jasińska - Pawlikowska, 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro