Reklama

Park Rataje pod śniegiem: ścieżka rowerowa czarna, chodnik nieodśnieżony. "Rowery w Poznaniu są ważniejsze niż piesi"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Gdy kilka dni temu spadł śnieg, nasz Czytelnik zwrócił uwagę na uprzywilejowanie rowerzystów.

- Napiszcie proszę o tym jaka jest dysproporcja miedzy utrzymaniem ścieżki rowerowej a chodnika - napisał. - Ścieżka pięknie odśnieżona, choć zimą chyba niewielu rowerzystów z niej korzysta, a chodnik zupełnie zaniedbany, tak jakby ludzie zimą nie chodzili wcale, a rowery były w użyciu w dużych ilościach - dodał.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Zachęca się tym do chodzenia po ścieżce rowerowej, co jak wiemy od niedawna jest zakazane. Takie rzeczy w Parku Rataje. Jest to najbliższa droga z osiedla do kościoła p.w. Nawiedzenia NMP. Widać, że dba się o rowery, które w Poznaniu są ważniejsze niż piesi mieszkańcy. Nawet zimą - kończy.

Zapytaliśmy Zarząd Zieleni Miejskiej o sytuację w parku. W czwartek otrzymaliśmy odpowiedź. - W parkach odśnieżamy zarówno ścieżki rowerowe, jak i trakty piesze. Dotyczy to szczególnie głównych alejek, które są najczęściej uczęszczane przez spacerowiczów - zapewnia Klaudia Beker z ZZM. - W pierwszej kolejności odśnieżane są ścieżki rowerowe. Na zdjęciu przesłanym przez Państwa, widoczny jest fragment odśnieżonej drogi dla rowerów oraz nieodśnieżony fragment alejki dla pieszych. Oczywiście nie jest to standardowe zachowanie, sprawę wyjaśniamy z wykonawcą, który wykonywał odśnieżanie w tym miejscu. Prawdopodobnie rozpoczął odśnieżanie od ścieżki rowerowej - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro