Reklama
Reklama

Nowy park przemysłowy powstanie pod Poznaniem. 4500 miejsc pracy, ponad 60 000 m2 dla giganta branży odzieżowej

fot. Panattoni
fot. Panattoni

Panattoni Park Poznań A2 powstanie w pobliżu węzła autostradowego Poznań Krzesiny.

Jak informuje inwestor, właśnie nabył 35 hektarów terenu i budowa ruszy już w lutym. - Na terenie o powierzchni 34,7 ha powstanie Panattoni Park Poznań A2, który jeszcze w tym roku pozwoli poszerzyć portfolio o kolejne 150 000 m kw. Realizacja obu budynków - 62 000 m kw. oraz 82 000 m kw. - ruszy w lutym. Większy z nich zostanie ukończony w październiku i zostanie zajęty w całości przez giganta branży odzieżowej, wspierając e-commerce firmy - podaje Panattoni.

Obiekt wybudowany dla giganta branży odzieżowej ma uzyskać certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Outstanding - dotychczas nieobecnym na polskim rynku. - Realizacja powstanie bez użycia PCV, a deweloper przystosuje dach obiektu pod instalację fotowoltaiczną. Ponadto najemca skorzysta ze zwiększonej liczby świetlików, systemu BMS czy inteligentnego oświetlenia. W zakresie oszczędności wody Panattoni przygotuje m.in. system odzyskiwania deszczówki. Na terenie inwestycji powstanie także stacja uzdatniania wody pitnej, a ścieki bytowe będą odprowadzane do biologicznych oczyszczalni ścieków - dodaje.

Na terenie mają się pojawić ładowarki dla samochodów elektrycznych, pełna infrastruktura rowerowa, siłownia, taras zewnętrzny, boiska do siatkówki i tor do gry w boule. W ramach parku pracę ma znaleźć 4500 osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro