Reklama
Reklama

Spore zmiany na północy Poznania. Trwa przebudowa ulicy

fot. PIM
fot. PIM

Hodowlana ma się zmienić nie do poznania.

Prace na Morasku ruszyły w październiku. - Mimo, że prace koncentrują się przede wszystkim na infrastrukturze podziemnej, od ul. Szklarniowej rozpoczęto już roboty drogowe, a na ulicy bocznej od ul. Hodowlanej trwa układanie chodnika. W ramach budowy kanalizacji sanitarnej zrealizowano dotąd m.in. przewiert o długości ok. 75 metrów oraz wbudowano studnie kanalizacyjne na odcinku dochodzącym do ul. Szklarniowej. Rozpoczęła się także budowa komory pod przepompownię ścieków - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Powstaje tu nowy kanał technologiczny, a także trwa konserwacja rowu melioracyjnego. Pojawi się tu nowe oświetlenie uliczne, a po północno-wschodniej stronie zasadzona zostanie zieleń. Mieszkańcy zyskają nową nawierzchnię jezdni, dojazdy do posesji i chodnik.

Wszystkie prace mają się zakończyć w drugim kwartale bieżącego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
13.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro