Reklama
Reklama

Trzy tramwaje ostrzelane w centrum Poznania

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Sprawą zajmuje się policja.

To pracownicy MPK Poznań poinformowali Gazetę Wyborczą o niebezpiecznych incydentach, jakie miały miejsce 16 stycznia w centrum miasta. Z ich relacji wynika, że w rejonie przystanku "Łąkowa" na ulicy Strzeleckiej tego dnia w godzinach porannych ostrzelano trzy tramwaje kursujące na linii nr 9. Pracownicy przewoźnika sugerują, że sprawę wyciszono, a oni sami nie czują się bezpiecznie.

Agnieszka Smogulecka z MPK w rozmowie z gazetą potwierdza, że do takich zdarzeń doszło pomiędzy 5.00 i 6.45 rano 16 stycznia. Jeden tramwaj miał być ostrzelany rzeczywiście na Strzeleckiej, a dwa pozostałe na Alejach Marcinkowskiego. W każdym tramwaju uszkodzona została szyba. Nikt nie ucierpiał, a sprawę przewoźnik zgłosił policji.

Andrzej Borowiak z policji powiedział Gazecie Wyborczej, że tylko w przypadku jednego tramwaju uszkodzenie szyby zgłosił na trasie motorniczy. Była to ulica Strzelecka. Uszkodzenia dwóch kolejnych pojazdów zauważono dopiero w zajezdni. W ich przypadku nie można więc stwierdzić ze stu procentową pewnością, że do ostrzelania doszło na Strzeleckiej.

Trwa poszukiwanie sprawcy lub sprawców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
15.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro