Reklama
Reklama

Jak ustawić siodełko w rowerze?

Jazda na rowerze jest przyjemna tylko wtedy, gdy sprzęt jest w pełni dopasowany do potrzeb użytkownika. Najważniejszym elementem jest właściwe ustawienie siodełka. Jak zrobić to poprawnie?

Najczęściej popełniane błędy przy ustawianiu wysokości siodełka

Źle ustawione siodełko, nawet gdy ma się do dyspozycji wysokiej klasy rowery gravel, odbiera całą przyjemność z jazdy. Należy wystrzegać się tego jak ognia. Jak rozpoznać, że jeździsz na źle ustawionym siodełku?

Przede wszystkim odczucie dyskomfortu w trakcie jazdy jest bardzo wysokie. Nie czujesz się pewnie, nie możesz przyjąć wygodnej pozycji. Zbyt wysokie lub zbyt niskie ustawienie siodełka powoduje pojawienie się bólów kolan, pleców, szyi oraz ramion. Twoja miednica powinna spoczywać stabilnie na siodełku, nie możesz mieć żadnych problemów z dosięganiem do pedałów.

Zła regulacja siodełka może być dla rowerzysty bardzo niebezpieczna. W trakcie jazdy może dojść do groźnego wypadku, ponieważ nie będzie się miało pełnej kontroli nad sprzętem.

Prawidłowe ustawienie siodełka

Aby dokonać prawidłowego ustawienia wysokości, należy usiąść na siodełku, oprzeć piętę na pedale znajdującym się w najniższej możliwej pozycji. Noga powinna osiągnąć możliwie najwyższy wyprost. Pamiętaj, aby zachować naturalne ułożenie nogi. Nie możesz odczuwać w tym momencie żadnego dyskomfortu. Aby ustalić ostateczną wysokość, nie przechylaj się ani na prawo, ani na lewo. Siedź prosto.

Profesjonalne ustawienie siodełka rowerowego

Regulacja wysokości siodełka rowerowego powinna odbywać się według ściśle określonych zasad. Nie możesz przede wszystkim odczuwać żadnego dyskomfortu w trakcie jazdy. Jeżeli pomimo ustawienia czujesz, że coś jest nie tak, zgłoś się na konsultację do serwisu rowerowego lub profesjonalnego miejsca, gdzie sprzedawane są wysokiej klasy rowery Garvel. Ekspert dopasuje ustawienia roweru do indywidualnych potrzeb. Wtedy już wszystko powinno być jak należy.

Każdy typ roweru ma inne ustawienia siodełka

Należy pamiętać, że nie ma uniwersalnych zasad mających zastosowanie do wszystkich typów rowerów. Każda marka ma w tym zakresie inne wytyczne, dlatego najlepiej jest zaraz przy odbiorze roweru od renomowanego producenta skorzystać z porady eksperckiej. Sprzedawca zadba, aby wszystkie parametry sprzętu zostały dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Odczuwało się będzie dzięki temu bardzo dużą przyjemność z jazdy na rowerze.

Prawidłowe ustawienia wszystkich parametrów roweru zapewnią komfortową i bezpieczną jazdę niezależnie od warunków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro