Reklama
Reklama

Bułgarska: 20-latek groził kierowcy przedmiotem przypominającym broń. Szukali go kilka tygodni

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Do zdarzenia doszło na początku listopada 2022 roku. Późnym wieczorem pokrzywdzony otrzymał zlecenie płatnego przejazdu z ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Kiedy pojechał pod wskazany adres, podeszła do niego kobieta z dzieckiem. Próbowała wsiąść do samochodu. Wtedy pojawił się agresywny mężczyzna. Zaczął krzyczeć do kierowcy, że ma odjechać z miejsca zdarzenia, ponieważ kurs właśnie został anulowany.

"Kiedy siedzący za kierownicą mężczyzna próbował wyjaśnić tę niezręczną sytuację, agresor zaczął mu grozić, kierując w jego stronę przedmiot przypominający broń. Jednocześnie sprawca zażądał, aby mężczyzna natychmiast odjechał z ulicy, co też w obawie o własne życie uczynił" - relacjonuje mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Po kilku tygodniach policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań - Grunwald zatrzymali 20-latka.

"Doprowadzony do prokuratury usłyszał zarzut zmuszenia do określonego zachowania poprzez kierowanie gróźb karalnych przedmiotem przypominającym broń. W związku z tym zostały zastosowane wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz poręczenie majątkowe" - dodaje mł. asp. Mróz.

Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro