Reklama
Reklama

Kolejne inwestycje w Poznaniu. Za ponad 1,3 mln zł powstanie nowy chodnik, jezdnia i będzie więcej zieleni

fot. ZDM
fot. ZDM

Prace zostaną zrealizowane na ul. Sierpowej na Szczepankowie.

Już wkrótce mieszkańcy poruszający się ul. Sierpową na odcinku od ul. Szczepankowo do ul. Brzoskwiniowej zyskają nową infrastrukturę. Roboty w terenie rozpoczęły się w poniedziałek, 23 stycznia.

"Zakres prac, jakie zostaną wykonane na ul. Sierpowej obejmuje budowę chodnika na 235-metrowym odcinku od ul. Szczepankowo do ul. Brzoskwiniowej, po wschodniej stronie drogi, jak również przebudowę fragmentu jezdni ul. Sierpowej przed skrzyżowaniem z ul. Szczepankowo (ok. 90 metrów). Chodnik zostanie wykonany z płyt betonowych o wymiarach 50x50 cm i będzie miał szerokość min. 2 metrów. Natomiast jezdnia zyska bitumiczną nawierzchnię o szerokości od 6 do 7,5 metrów na wlocie skrzyżowania z ul. Szczepankowo i zostanie dowiązana do istniejącego utwardzonego fragmentu ul. Sierpowej. W miejscu gruntowego łącznika pomiędzy ul. Sierpową i Szczepankowo, biegnącego wzdłuż ogrodzenia przepompowni Aquanetu również powstanie chodnik z płyt betonowych" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Zmieni się także geometria wspomnianego wyżej skrzyżowania. "Obecnie utwardzona jezdnia ul. Sierpowej "urywa się" na wysokości przepompowni, a ostatnie metry ulicy to nieutwardzona droga, łącząca się pod kątem ostrym z ul. Szczepankowo. Po przebudowie ul. Sierpowa kończyć się będzie łukiem i prostopadłym wlotem skrzyżowania. Poprawi to zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo poruszających się tędy pojazdów. Wlot ul. Sierpowej zostanie wyniesiony, wyznaczone na nim będzie przejście dla pieszych" - dodaje rzeczniczka.

Na ul. Sierpowej pojawi się też nowe oświetlenie, zbudowany zostanie kanał technologiczny oraz wykonane będą odwodnienia oraz zjazdy na posesje. Po zakończeniu inwestycji pojawi się też 12 nowych drzew.

Prace na ul. Sierpowej potrwają do końca kwietnia 2023 roku. Ich koszt wyniesie ponad 1,3 mln zł i zostanie częściowo pokryty ze środków finansowych Rady Osiedla Szczepankowo -Spławie - Krzesinki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.63 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro