Reklama
Reklama

Samochody pracowników prokuratury zniszczone. Ktoś oblał je cuchnącą cieczą

Zdjęcie ilustracyjne | fot. welshandproud z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. welshandproud z Pixabay

Do zdarzenia doszło w Grodzisku Wielkopolskim.

Jak przekazuje portal grodzisk.naszemiasto.pl, do zdarzenia miało dojść 19 grudnia 2022 roku. Policjanci zgłoszenie odebrali 22 grudnia. "Sprawca uszkodził łącznie pięć pojazdów. Na miejscu pracowali funkcjonariusze wydziału kryminalnego i policyjny technik, który zabezpieczał ślady" - mówi dziennikarzom st. sierż. Aleksandra Hoffmann, oficer prasowy policji w Grodzisku Wielkopolskim i dodaje, że samochody pracowników Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim zostały oblane "substancją chemiczną wydzielającą uciążliwy zapach".

Na razie nie wiadomo, co za substancja. Wiadomo, że to trwałe uszkodzenie, bo zapachu pozbyć się nie da. Policjanci na razie nie mówią o szczegółach swoich działań.

"Postępowanie prowadzone jest na razie w sprawie, a nie przeciwko komuś. Policja pod nadzorem prokuratury ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia, dąży do wykrycia sprawcy i pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej" - komentuje w rozmowie z lokalnym portalem Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

"Dopóki nie mamy sprawcy, trudno mówić o motywach działania. Prowadzimy czynności, które mają na celu wyjaśnienie, czy był to chuligański wybryk czy działanie odwetowe podjęte na przykład przez podejrzanego niezadowolonego z faktu postawienia go w stan oskarżenia przez Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Wielkopolskim"- kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro