Reklama

Drożeją ceny biletów na pływalnie miejskie. Znamy szczegóły

fot. POSiR
fot. POSiR

Zmiany zostaną wprowadzone od 1 lutego.

Nowe ceny 45-minutowego pobytu na Pływalni Miejskiej Chwiałka to 13 zł (bilet ulgowy) i 16 zł (bilet normalny). W stosunku do dotychczasowych cen jest to podwyżka o 1 zł. "Na pozostałych obiektach, tj. Atlantis, Rataje i Winogrady bilet jednorazowy obejmuje korzystanie z pływalni przez 60 minut i od pierwszego lutego będzie kosztował 17 zł (ulgowy) oraz 19 zł (normalny). W tym przypadku jest to wzrost o 2 zł" - informuje Filip Borowiak, rzecznik POSiR. "Korekta cennika jest efektem wzrostu kosztów utrzymania basenów i pomimo wcześniejszego wprowadzenia przez POSiR rozwiązań oszczędnościowych była nie do uniknięcia" - dodaje i podkreśla, że ceny pozostałych usług nie zmieniają się.

Podwyżek nie odczują osoby korzystające z oferty, którą Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wprowadziły na czas ferii zimowych. "Znajdziemy w niej np. promocję dla seniorów. Dla tej grupy dwugodzinny pobyt na basenach Atlantis, Rataje i Winogrady w godzinach przedpołudniowych i wczesnopopołudniowych od poniedziałku do piątku to koszt 20 zł. Dzieci i młodzież do 18 roku życia oraz opiekunowie dzieci do lat 13 za dwugodzinny pobyt w tym samym czasie zapłacą 25 zł. Podobna promocja na Chwiałce będzie dotyczyła dwóch 45-minutowych tercji w cenie 15 zł dla seniorów i 19 zł dla dzieci i młodzieży" - przekazuje rzecznik.

W soboty i niedziele na pływalniach POSiR można korzystać z promocji "Rodzinny Weekend", w ramach której dorośli wejdą na basen w cenie biletu ulgowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
36.95 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro