Reklama
Reklama

W poznańskim szpitalu będą za darmo rehabilitować dzieci przez kolejnych 10 lat. "To dla nas ogromny sukces!"

fot. Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu
fot. Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu

Zapisy już ruszyły.

"Z ogromną radością informujemy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego NFZ zakontraktuje świadczenia zdrowotne w Naszym Szpitalu, na Oddziale Rehabilitacji w zakresie 'Rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności' na okres 10 lat. Od 01.03.2023 roku do 28.02.2033 roku. Świadczenia rehabilitacyjne dedykowane są dla najmłodszej grupy pacjentów" - informuje Urszula Łaszyńska, rzecznik prasowy Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. "To dla nas ogromny sukces! Ten Oddział został otwarty dopiero w sierpniu 2022 r." - dodaje.

Oddział dysponuje 25 łóżkami. Prowadzi ogólnoustrojowe leczenie rehabilitacyjne u pacjentów od 2 do 18 roku życia. Rehabilitacja odbywa się w trybie stacjonarnym i jest realizowana w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Czas hospitalizacji trwa od 3 do 6 tygodni. "Zapewniamy możliwość pobytu dziecka z rodzicem lub opiekunem na oddziale. Dla każdego pacjenta ustalany jest indywidualny cel i plan terapii. Na oddziale prowadzona jest kompleksowa terapia" - dodaje rzeczniczka i wymienia, że leczone schorzenia w zakresie rehabilitacji ogólnoustrojowej to: diagnostyka i leczenie wad postawy, skolioza / choroby Scheuermanna, stany po zabiegach operacyjnych w obrębie układu kostno-stawowego, młodzieńcze przewlekłe zapalenie stawów i inne choroby reumatyczne. Pomoc znajdą też dzieci po amputacjach kończyn górnych i kończyn dolnych oraz zmagające się z innymi chorobami wymagającymi kompleksowej rehabilitacji ogólnoustrojowej -np. mózgowe porażenie dziecięce, dzieci z przepuklinami oponowo-rdzeniowymi.

Zapisy do przyjęcia planowego odbywają się osobiście w sekretariacie Oddziału, przy ul. Wrzoska 1, poziom +3 telefonicznie: +48 61 616 23 30 drogą elektroniczną: [email protected]

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
110.44 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro