Reklama
Reklama

Przed nami głośne noce w centrum miasta!

fot. PIM
fot. PIM

Ma to związek z zapowiadanymi pracami.

W okolicy Okrąglaka trwają prace w ramach Programu Centrum, obejmujące przebudowę infrastruktury podziemnej, tras tramwajowych, chodników i jezdni. W tym tygodniu przez trzy noce wykonywane będą prace, które mogą się wiązać z hałasem.

"Prace te planowane są przy Okrąglaku, u zbiegu ulic Gwarnej i Fredry. Planowana jest tam przebudowa sieci teletechnicznych i energetycznych. Realizacja robót wiązać się będzie z koniecznością ograniczenia ruchu pieszych. Aby niedogodności były jak najmniej dotkliwe, przeprowadzone zostaną nocą, gdy ruch pieszych jest znikomy. Przewidziane są na trzy kolejne noce, począwszy od tej z 24 na 25 stycznia (z wtorku na środę), przez noc z 25 na 26 stycznia, po noc z 26 na 27 stycznia (z czwartku na piątek)" - informują urzędnicy PIM. "Realizacja tych prac może wiązać się z czasowymi utrudnieniami dla pieszych oraz hałasem, za co przepraszamy" - dodają.

Ponadto przekazują, że pozostałe prace wciąż postępują w tym miejscu. "Trwa przebudowa południowej strony pl. Wolności, ul. Gwarnej i Kantaka. W ubiegłym tygodniu sfrezowana została nawierzchnia na skrzyżowaniu ul. 27 Grudnia i Ratajczaka. Coraz bardziej zaawansowana jest również przebudowa torowiska tramwajowego na ul. Fredry oraz torowiska i sieci wodno-kanalizacyjnej w ul. Mielżyńskiego. Zakończyło się układanie szyn na ul. Fredry między mostem Teatralnym a ul. Kościuszki. Szyny ułożone zostały też na pl. Cyryla Ratajskiego" - przekazują.

W ostatnim czasie prace skupione były m.in. na układaniu konstrukcji torowiska na ul. Fredry, rozbiórce starego kolektora na ul. Mielżyńskiego, przebudowie kolizji teletechnicznych i elektroenergetycznych na całym zakresie inwestycji oraz przebudowie gazociągu na ul. 27 Grudnia.

Według zapowiedzi w najbliższym czasie możemy spodziewać się układania szyn tramwajowych na ul. Fredry, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do Okrąglaka.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro